Arhiv novic

Ilirija 1911 - AŠK Bravo 1:1 (0:1)

17.04.2017
Na velikonočni ponedeljek, je na stadionu Ilirija, okoli 800 gledalcev spremljalo kvaliteten nogomet, katerega je Ljubljana lačna.
17.4.2017 Ljubljana, stadion Ilirija, ob 17:00. 3. SNL center , 19. krog. 800 gledalcev. Glavni sodnik: Žnidaršič Andrej, 1. pomočnik: Ajdovec Rafael, 2. pomočnik: Brezar Davor. Delegat: Kranjec Sandi

ILIRIJA 1911: Mulalić, Vasiljević, Diallo, Simič, Mahič, Hlede, Povh (46' Anželj), Rujovič, Zadnikar (72' Palčič), Urtelj (82' Heljezović) in Nukić. Klop: Stankovič, Kolar, Anželj, Đoković, Palčič Heljezovič, Škerl.

AŠK BRAVO: Vošnjak, Klemenčič, Brekalo, Frelih, Mrkonja (60' Adamič), Corn, Filipčič, Đajič (74' Marinović), Dobnikar (46' Frelih), Tučić in Agboyi. Klop: Zibelnik, Škrbec, Marinović, Adamič, Čančar, Arsić, Frelih.

Strelca: 0:1 Corn (4), 1:1 Zadnikar (51)

Rumeni kartoni: Simič (22), Agboyi (32), Dobnikar (42), Nukić (68), Brekalo (69), Anželj (83), Frelih (93).

Prvi polčas se je pričel s priložnostjo Nukića, njegov strel z glavo pa je bil preslab, da bi premagal gostujočega vratarja. V eni izmed naslednjih akcij pa gol za gostujočo ekipo. V 4. minuti je po zmedi v obrambi zadel Corn. Do konca polčasa  na obeh straneh še nekaj priložnosti, rezultat pa je ob polčasu ostal 0:1.

V drugem polčasu pa obrnjena slika. Po hitrem vodstvu gostov v prvem polčasu, hitro izenačenje v drugem. Podajo iz kota je v zadetek pretvoril Zadnikar. Po doseženem zadetku so zeleni prevzeli nadzor na igrišču in si ustvarjali priložnosti. V 64. minuti je Urtelj sam stekel proti vratom vratarja Vošnjaka, a mu je ob zaključku zmanjkalo moči. Še najbližje vodstvu in zmagi smo bili v 83. minuti, ko je po slabem izbijanju gostujočega vratarja do strela prišel Heljezović, vratar pa je popravil napako in se izkazal z odlično obrambo.

Glede na prikazano v obeh polčasih, je neodločen rezultat pravičen. V nedeljo odhajamo na težko gostovanje na Bled, ki bi lahko bilo že ključno za končni razplet prvenstva.