Arhiv novic

PALERMO : ND ILIRIJA 1911 5 : 0 (1 : 0)

23.07.2017
Prijateljska tekma
Člansko moštvo je v pripravljalnem obdobju odigralo še četrto prijateljsko tekmo.
Nasprotnik je bila renomirana ekipa Palerma iz Italije, ki je še letos igrala v Seria A, v
prihajajoči sezoni pa bo igrala v Seria B. Za vse naše igralce je to bila zgodovinska
tekma, katero smo odigrali v avstrijskem turističnem centru Bad Kleinkircheim.

Razlika v kvaliteti med obema ekipama je očitna toda kljub temu so se naši igralci
uspešno upirali. Že v 3. minuti se je italijanski napadalec znašel sam pred našim
vratarjem, toda Mateo je z odlično obrambo preprečil zadetek. V 21. minuti je
Palermo povedel 1 : 0. Po hitro izvedenem pobegu po levi strani je sledil strel v dolgi
kot naših vrat.

V 24. minuti je Palermo zadel vratnico. V 34. minuti je sledila lepa akcija Ilirije, katero
je Nuhić zaključil s strelom čez vrata. Prvi polčas se je zaključil z 1 : 0. Že v prvi
minuti nadaljevanja je Palermo dosegel drugi zadetek. V 52. minuti je sledila odlična
akcija Ilirije in žoga je le za nekaj centimetrov zgrešila vrata Palerma. V 66. minuti
ponovno odlična akcija Ilirije, odličen strel z 20 metrov in ponovno je žoga šla le
nekaj centimetrov mimo vratnice.

Nato pa je utrujenost opravila svoje in Palermo je v zgolj šestih minutah (79., 81. in
85.) dosegel preostale tri zadetke.

Ilirija je tekmo začela z naslednjo postavo: Mateo Barukčič, Domen Potočnik, Lamin