Arhiv novic

Ilirjani do prepričljive zmage

16.09.2018
Ilirija 1911 : Drava Dakinda Ptuj 3 : 1 ( 2 : 0 )
V sedmem krogu 2. SNL je članska ekipa zabeležili prepričljivo zmago nad prvouvrščeno ekipo NK Drava Dakinda Ptuj. Zmagali smo s 3 :1. To je druga zmaga v letošnjem prvenstvu. Prvih dvajset minut igre je pripadalo gostom, ki so si ustvarili kar nekaj lepih priložnosti za zadetek, toda obramba na čelu z vratarjem Šuškovićem je bila zmeraj na pravem mestu. Kljub rahli premoči gostov smo povedli v 15. minuti, ko je bil z glavo natančen Nermin Haljeta. Isti igralec je v 44. minuti rezultat povišali na 2 : 0.
V drugem polčasu smo bili veliko boljša ekipa. Odigrali smo kar nekaj hitrih in obetajočih protinapadov, toda žal brez zadetka. Nato pa so gosti v 75. minuti kaznovali napako naše obrambe in rezultat znižali na 2 : 1, ko je zadel Šporn. Za mirno končnico pa je z lepim strelom, z roba kazenskega prostora, v 85. minuti poskrbel Jaka Corn in tako postavil končni rezultat srečanja 3 : 1.

Pred našimi nogometaši je v sredo, 19.09.2018, ob 16.30 uri, tekma pokala MNZ Ljubljana. Nasprotnik je ekipa NK Radomlje.