U13C - Liga Mlajši dečki

22.05.2019
Tudi za ekipo U13C se nadaljujejo tekme v ligi Mlajših dečkov..
Trener Jaka Krajnik je strnil vtise zadnjih tekem:

11.5. smo se odpravili na gostovanje k mestnemu tekmecu NK Hermes, kjer so fantje odigrali prvo tekmo po daljšem tekmovalnem premoru. Čakala jih je tekma na umetni travni površini in  v takšnih razmerah se lažje zoperstavijo fizično močnejšem nasprotniku. Žal so bili v začetku tekme premalo odločni v obrambni tretjini, nasprotniku so pustili preveč prostora in slutil sem, da bo nasprotnik to kaznoval. V nasprotju s potekom srečanja smo povedli po zaslugi odličnega udarca z razdalje. Zadetek nasprotnika ni zmedel in kmalu so izenačili. Do konca polčasa se je zvrstilo še nekaj nevarnih situacij pred našim golom, a je naš vratar izvrstno opravljal svoje delo. V drugi polčas so fantje vstopili odločneje in z več želje po doseganju zadetkov. Hitro so povedli, imeli še nekaj lepih priložnosti za zvišanje izida, ki pa so ostale neizkoriščene. Našo neučinkovitost je nasprotnik kaznoval iz protinapadov in preobrnil izid v svojo korist. V zadnjih minutah tekme fantje kljub utrujenosti niso obupali in po prekinitvi so uspeli izid izenačiti na 3:3. V zaključku so bili blizu tudi popolnem preobratu, za katerega jim je zmanjkalo malo športne sreče.

V nedeljo je k nam v goste prišla ekipa Ivančne Gorice. V nasprotju s prvo medsebojno tekmo, ki smo jo odigrali s pomlajeno zasedbo, so tokrat priložnost za igro dobili zgolj igralci selekcije U13C. Rezutatsko tekma ni bila uspešna, saj smo izgubili z 0:1, so pa igralci ponovno videli, da je potrebno vsako tekmo odigrati maksimalno odločno, koncentrirano in z veliko željo po igranju. Tega nam je na trenutke malce primankovalo, a verjamem, da bodo fantje že na naslednjih tekmah še izboljšali svojo igro. V soboto jih čaka gostovanje pri NK Dren Vrhnika, kjer bodo imeli priložnost, da popravijo vtis z zadnje tekme.